SIT1602BI-81-28N-66.666660.pdf
| Package | Strip |
|---|---|
| Series | SiT1602B |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 66.66666 MHz |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Voltage - Supply | 2.8V |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 4.5mA |