SIT1602BI-81-30E-33.333300
SIT1602BI-81-30E-33.333300
Part Number
SIT1602BI-81-30E-33.333300
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
Data sheet
SIT1602BI-81-30E-33.333300.pdf
Delivery Services
SIT1602BI-81-30E-33.333300
Comments
    SIT1602BI-81-30E-33.333300 Specifications
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency33.3333 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4.5mA