SIT1602BI-81-33N-66.666600
SIT1602BI-81-33N-66.666600
Part Number
SIT1602BI-81-33N-66.666600
Description
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
Data sheet
SIT1602BI-81-33N-66.666600.pdf
Delivery Services
SIT1602BI-81-33N-66.666600
Comments
    SIT1602BI-81-33N-66.666600 Specifications
    Ratings-
    Function-
    Frequency66.6666 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4.5mA