SIT1602BI-81-33S-74.176000
SIT1602BI-81-33S-74.176000
Part Number
SIT1602BI-81-33S-74.176000
Description
MEMS OSC XO 74.1760MHZ H/LV-CMOS
Data sheet
SIT1602BI-81-33S-74.176000.pdf
Delivery Services
SIT1602BI-81-33S-74.176000
Comments
    SIT1602BI-81-33S-74.176000 Specifications
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency74.176 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)4.5mA