SIT5000AC-3E-33N0-25.000000X
SIT5000AC-3E-33N0-25.000000X
Part Number
SIT5000AC-3E-33N0-25.000000X
Manufactures
SiTime
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS
Data sheet
SIT5000AC-3E-33N0-25.000000X.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
SIT5000AC-3E-33N0-25.000000X
Comments
    SIT5000AC-3E-33N0-25.000000X Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    SeriesSiT5000
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS
    Ratings-
    Function-
    Frequency25 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±5ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)33mA