SIT8008BC-81-25E-100.000000
SIT8008BC-81-25E-100.000000
Part Number
SIT8008BC-81-25E-100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOS
Data sheet
SIT8008BC-81-25E-100.000000.pdf
Delivery Services
SIT8008BC-81-25E-100.000000
Comments
    SIT8008BC-81-25E-100.000000 Specifications
    PackageStrip
    SeriesSiT8008B
    FunctionEnable/Disable
    Frequency100 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)4.2mA