SIT8208AI-81-25E-25.000000
SIT8208AI-81-25E-25.000000
Part Number
SIT8208AI-81-25E-25.000000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Data sheet
SIT8208AI-81-25E-25.000000.pdf
Delivery Services
SIT8208AI-81-25E-25.000000
Comments
    SIT8208AI-81-25E-25.000000 Specifications
    PackageStrip
    SeriesSiT8208
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency25 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply2.5V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)33mA