SIT8209AC-G3-33S-148.351648T
SIT8209AC-G3-33S-148.351648T
Part Number
SIT8209AC-G3-33S-148.351648T
Description
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
Data sheet
SIT8209AC-G3-33S-148.351648T.pdf
Delivery Services
SIT8209AC-G3-33S-148.351648T
Comments
    SIT8209AC-G3-33S-148.351648T Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    Ratings-
    FunctionStandby (Power Down)
    Frequency148.351648 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)36mA