SIT8209AI-21-18E-100.000000
SIT8209AI-21-18E-100.000000
Part Number
SIT8209AI-21-18E-100.000000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
Data sheet
SIT8209AI-21-18E-100.000000.pdf
Delivery Services
SIT8209AI-21-18E-100.000000
Comments
    SIT8209AI-21-18E-100.000000 Specifications
    PackageStrip
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency100 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Voltage - Supply1.8V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Current - Supply (Max)33mA