SIT8918BA-11-33E-50.000000
SIT8918BA-11-33E-50.000000
Part Number
SIT8918BA-11-33E-50.000000
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
Data sheet
SIT8918BA-11-33E-50.000000.pdf
Delivery Services
SIT8918BA-11-33E-50.000000
Comments
    SIT8918BA-11-33E-50.000000 Specifications
    PackageStrip
    SeriesSiT8918B
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS, LVTTL
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±20ppm
    Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Current - Supply (Max)4.5mA