SIT9003AC-83-33DD-24.00000
SIT9003AC-83-33DD-24.00000
Part Number
SIT9003AC-83-33DD-24.00000
Manufactures
SiTime
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
Data sheet
SIT9003AC-83-33DD-24.00000.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
SIT9003AC-83-33DD-24.00000
Comments
    SIT9003AC-83-33DD-24.00000 Specifications
    PackageStrip
    SeriesSiT9003
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputLVCMOS, LVTTL
    Ratings-
    Function-
    Frequency24 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorMEMS
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature-20°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)4.1mA
    Absolute Pull Range (APR)-
    Spread Spectrum Bandwidth±0.50%, Center Spread