SLM1505BC-CL-RP
SLM1505BC-CL-RP
Part Number
SLM1505BC-CL-RP
Manufactures
Bivar Inc.
Description
LED ASSY 0.15" 5MM R/G WHT DIFF
Data sheet
SLM1505BC-CL-RP.pdf
Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Delivery Services
SLM1505BC-CL-RP
Comments
    SLM1505BC-CL-RP Specifications
    SeriesSLM
    RoHSRoHS
    ColorGreen, Red
    Current150mA Green, 150mA Red
    Lens Size5mm, T-1 3/4
    Lens TypeDiffused, White
    Lens StyleRound with Domed Top
    Part StatusActive
    ConfigurationSingle
    Mounting Type-
    Viewing Angle50°
    Voltage Rating2.2V Green, 2V Red