SMD1206B075TF/13.2
SMD1206B075TF/13.2
Part Number
SMD1206B075TF/13.2
Data sheet
SMD1206B075TF/13.2.pdf
Delivery Services
SMD1206B075TF/13.2
Comments
    SMD1206B075TF/13.2 Specifications
    Lead Spacing-
    Time to Trip200 ms
    Current - Max100 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Voltage - Max13.2V
    Package / Case1206 (3216 Metric), Concave
    Thickness (Max)0.063" (1.60mm)
    Size / Dimension0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
    Current - Trip (It)1.5 A
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Resistance - 25°C (Typ)-
    Current - Hold (Ih) (Max)750 mA
    Resistance - Initial (Ri) (Min)90 mOhms
    Resistance - Post Trip (R1) (Max)350 mOhms