SMDC125F/33-2
SMDC125F/33-2
Part Number
SMDC125F/33-2
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
PTC RESET FUSE 33V 1.25A 2920
Data sheet
SMDC125F/33-2.pdf
Delivery Services
SMDC125F/33-2
Comments
    SMDC125F/33-2 Specifications
    SeriesSMDC
    Lead Spacing-
    Time to Trip2 s
    Current - Max40 A
    Mounting TypeSurface Mount
    Voltage - Max33V
    Package / Case2920 (7351 Metric), Concave
    Thickness (Max)0.028" (0.71mm)
    Size / Dimension0.295" L x 0.201" W (7.50mm x 5.10mm)
    Current - Trip (It)2.5 A
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Resistance - 25°C (Typ)-
    Current - Hold (Ih) (Max)1.25 A