SMOV25S151NP
SMOV25S151NP
Part Number
SMOV25S151NP
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 240V 20KA BOX 5 LEAD
Data sheet
SMOV25S151NP.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
SMOV25S151NP
Comments
    SMOV25S151NP Specifications
    SeriesSMOV25S
    RoHSRoHS
    Energy220J
    FeaturesThermally Protected
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseBox, 5 Lead
    Current - Surge20 kA
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-45°C ~ 75°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V
    Capacitance @ Frequency2300 pF @ 1 MHz