SMOV25S251MP.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 330J |
| Current - Surge | 20 kA |
| Maximum AC Volts | 250 V |
| Maximum DC Volts | 320 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -45°C ~ 75°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 429 V |
| Varistor Voltage (Min) | 351 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 390 V |
| Capacitance @ Frequency | 1400 pF @ 1 MHz |