SMOV25S301MP
SMOV25S301MP
Part Number
SMOV25S301MP
Manufactures
Littelfuse Inc.
Description
VARISTOR 470V 20KA BOX 5 LEAD
Data sheet
SMOV25S301MP.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
SMOV25S301MP
Comments
    SMOV25S301MP Specifications
    SeriesSMOV25S
    RoHSRoHS
    Energy370J
    FeaturesThermally Protected
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseBox, 5 Lead
    Current - Surge20 kA
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-45°C ~ 75°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V
    Capacitance @ Frequency1150 pF @ 1 MHz