SMOV25S621NP.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 600J |
| Current - Surge | 20 kA |
| Maximum AC Volts | 620 V |
| Maximum DC Volts | 800 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -45°C ~ 75°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.1 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 900 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 1 kV |
| Capacitance @ Frequency | 550 pF @ 1 MHz |