SMOV34S151NP
SMOV34S151NP
Part Number
SMOV34S151NP
Description
VARISTOR 240V 40KA BOX 5 LEAD
Data sheet
SMOV34S151NP.pdf
Delivery Services
SMOV34S151NP
Comments
    SMOV34S151NP Specifications
    SeriesSMOV34S
    RoHSRoHS
    Energy360J
    Package / CaseBox, 5 Lead
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-45°C ~ 75°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V
    Capacitance @ Frequency8000 pF @ 1 MHz