SMOV34S321NP.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 640J |
| Current - Surge | 40 kA |
| Maximum AC Volts | 320 V |
| Maximum DC Volts | 420 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -45°C ~ 75°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 561 V |
| Varistor Voltage (Min) | 459 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 510 V |
| Capacitance @ Frequency | 3800 pF @ 1 MHz |