SMOV34S461NP.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 960J |
| Current - Surge | 40 kA |
| Maximum AC Volts | 460 V |
| Maximum DC Volts | 610 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -45°C ~ 75°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 786.5 V |
| Varistor Voltage (Min) | 643.5 V |
| Varistor Voltage (Typ) | 715 V |
| Capacitance @ Frequency | 2800 pF @ 1 MHz |