SMOV34S511MP
SMOV34S511MP
Part Number
SMOV34S511MP
Description
VARISTOR 820V 40KA BOX 5 LEAD
Data sheet
SMOV34S511MP.pdf
Delivery Services
SMOV34S511MP
Comments
    SMOV34S511MP Specifications
    SeriesSMOV34S
    RoHSRoHS
    Energy960J
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts510 V
    Maximum DC Volts675 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-45°C ~ 75°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)902 V
    Varistor Voltage (Min)738 V
    Varistor Voltage (Typ)820 V
    Capacitance @ Frequency2500 pF @ 1 MHz