SMOV34S751MP.pdf
| RoHS | RoHS |
| Energy | 1200J |
| Current - Surge | 40 kA |
| Maximum AC Volts | 750 V |
| Maximum DC Volts | 970 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -45°C ~ 75°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 1.32 kV |
| Varistor Voltage (Min) | 1.08 kV |
| Varistor Voltage (Typ) | 1.2 kV |
| Capacitance @ Frequency | 1800 pF @ 1 MHz |