SMR689/18C(X)
SMR689/18C(X)
Part Number
SMR689/18C(X)
Manufactures
Boca Bearing Company
Description
9X18X4MM SSTL CER H R BEARING
Data sheet
Category
Bearings
Delivery Services
SMR689/18C(X)
Comments
    SMR689/18C(X) Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeRadial Bearing
    Width0.157" (4.00mm)
    Features-
    MaterialCeramic, Stainless Steel
    Part StatusActive
    Inner Diameter0.354" (9.00mm)
    Outer Diameter0.709" (18.00mm)