SMR74C-YZZ/3.5 #5 NB2
SMR74C-YZZ/3.5 #5 NB2
Part Number
SMR74C-YZZ/3.5 #5 NB2
Manufactures
Boca Bearing Company
Description
3.5X7X2.5MM SSTL CER H R BEARING
Data sheet
Category
Bearings
Delivery Services
SMR74C-YZZ/3.5 #5 NB2
Comments
    SMR74C-YZZ/3.5 #5 NB2 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeRadial Bearing
    Width0.098" (2.50mm)
    Features-
    MaterialCeramic, Stainless Steel
    Part StatusActive
    Inner Diameter0.138" (3.50mm)
    Outer Diameter0.276" (7.00mm)