SRF2012-201YA
SRF2012-201YA
Part Number
SRF2012-201YA
Manufactures
Bourns Inc.
Description
CMC 300MA 2LN 200 OHM SMD
Data sheet
SRF2012-201YA.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
SRF2012-201YA
Comments
    SRF2012-201YA Specifications
    SeriesSRF2012A
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)0.055" (1.40mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC50V
    Current Rating (Max)300mA
    Impedance @ Frequency200 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)400mOhm