SSR10HS-06385
SSR10HS-06385
Part Number
SSR10HS-06385
Manufactures
KEMET
Description
CMC 38.5MH 600MA 2LN TH
Data sheet
SSR10HS-06385.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
SSR10HS-06385
Comments
    SSR10HS-06385 Specifications
    SeriesSSR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)0.531" (13.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, 4 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension-
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)600mA
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-25°C ~ 120°C
    Inductance @ Frequency38.5 mH @ 10 kHz
    DC Resistance (DCR) (Max)1.2Ohm