SSRH24NH-12655
SSRH24NH-12655
Part Number
SSRH24NH-12655
Manufactures
KEMET
Description
CMC 65.5MH 1.2A 2LN TH
Data sheet
SSRH24NH-12655.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
SSRH24NH-12655
Comments
    SSRH24NH-12655 Specifications
    SeriesSSRH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter Type-
    Part StatusActive
    Height (Max)0.709" (18.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseVertical, 4 PC Pin
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension1.004" L x 1.004" W (25.50mm x 25.50mm)
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC-
    Current Rating (Max)1.2A
    Impedance @ Frequency-
    Operating Temperature-25°C ~ 120°C
    Inductance @ Frequency65.5 mH @ 10 kHz