SSRH24NVS-25130.pdf
| Series | SSR |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | 1.220" (31.00mm) |
| Number of Lines | 2 |
| Size / Dimension | - |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Current Rating (Max) | 2.5A |
| Impedance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 120°C |
| Inductance @ Frequency | 13 mH @ 10 kHz |