SVMH3216KA151PT301
SVMH3216KA151PT301
Part Number
SVMH3216KA151PT301
Manufactures
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Description
VARISTOR 264V 300A 1206
Data sheet
SVMH3216KA151PT301.pdf
Category
TVS - Varistors, MOVs
Delivery Services
SVMH3216KA151PT301
Comments
    SVMH3216KA151PT301 Specifications
    SeriesSVMH
    RoHSRoHS
    Energy0.9J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge300 A
    Maximum AC Volts150 V
    Maximum DC Volts200 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)264 V
    Varistor Voltage (Min)216 V
    Varistor Voltage (Typ)240 V