SVMH3216KA251PT101
SVMH3216KA251PT101
Part Number
SVMH3216KA251PT101
Description
VARISTOR 429V 100A 1206
Data sheet
SVMH3216KA251PT101.pdf
Delivery Services
SVMH3216KA251PT101
Comments
    SVMH3216KA251PT101 Specifications
    SeriesSVMH
    RoHSRoHS
    Energy0.9J
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge100 A
    Maximum AC Volts250 V
    Maximum DC Volts320 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)429 V
    Varistor Voltage (Min)351 V
    Varistor Voltage (Typ)390 V