SVMH3216KA301PT101
SVMH3216KA301PT101
Part Number
SVMH3216KA301PT101
Description
VARISTOR 517V 100A 1206
Data sheet
SVMH3216KA301PT101.pdf
Delivery Services
SVMH3216KA301PT101
Comments
    SVMH3216KA301PT101 Specifications
    SeriesSVMH
    RoHSRoHS
    Energy1J
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Current - Surge100 A
    Maximum AC Volts300 V
    Maximum DC Volts385 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)517 V
    Varistor Voltage (Min)423 V
    Varistor Voltage (Typ)470 V