SVMH3225KA171PT601
SVMH3225KA171PT601
Part Number
SVMH3225KA171PT601
Description
VARISTOR 297V 600A 1210
Data sheet
SVMH3225KA171PT601.pdf
Delivery Services
SVMH3225KA171PT601
Comments
    SVMH3225KA171PT601 Specifications
    SeriesSVMH
    RoHSRoHS
    Energy2J
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Current - Surge600 A
    Maximum AC Volts175 V
    Maximum DC Volts225 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)297 V
    Varistor Voltage (Min)243 V
    Varistor Voltage (Typ)270 V