SVMH3225KA321PT151
SVMH3225KA321PT151
Part Number
SVMH3225KA321PT151
Description
VARISTOR 561V 150A 1210
Data sheet
SVMH3225KA321PT151.pdf
Delivery Services
SVMH3225KA321PT151
Comments
    SVMH3225KA321PT151 Specifications
    SeriesSVMH
    RoHSRoHS
    Energy2J
    Mounting TypeSurface Mount, MLCV
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Current - Surge150 A
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts410 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V