SXO22C3A071-50.000M
SXO22C3A071-50.000M
Part Number
SXO22C3A071-50.000M
Manufactures
Suntsu Electronics, Inc.
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Data sheet
SXO22C3A071-50.000M.pdf
Category
Oscillators
Delivery Services
SXO22C3A071-50.000M
Comments
    SXO22C3A071-50.000M Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesSXO22C
    RoHSRoHS
    TypeXO (Standard)
    OutputCMOS
    Ratings-
    FunctionEnable/Disable
    Frequency50 MHz
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Base ResonatorCrystal
    Package / Case4-SMD, No Lead
    Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Voltage - Supply3.3V
    Frequency Stability±50ppm
    Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Current - Supply (Max)15mA