SY100EL33LZG
SY100EL33LZG
Part Number
SY100EL33LZG
Manufactures
Microchip Technology
Description
IC DIVIDER/4 3.3V 8SOIC
Data sheet
SY100EL33LZG.pdf
Category
Logic - Counters, Dividers
Delivery Services
SY100EL33LZG
Comments
    SY100EL33LZG Specifications
    PackageTube
    Series100EL
    RoHSRoHS
    ResetAsynchronous
    Timing-
    DirectionUp
    Count Rate4.2 GHz
    Logic TypeDivide-by-4
    Part StatusActive
    Trigger TypePositive, Negative
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Voltage - Supply3.3 V ~ 5 V
    Number of Elements1
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C