SY17C-ZZ/C3 #3
SY17C-ZZ/C3 #3
Part Number
SY17C-ZZ/C3 #3
Manufactures
Boca Bearing Company
Description
17X32X8MM SSTL CER H R BEARING
Data sheet
Category
Bearings
Delivery Services
SY17C-ZZ/C3 #3
Comments
    SY17C-ZZ/C3 #3 Specifications
    PackageBulk
    Series
    RoHSRoHS
    TypeRadial Bearing
    Width0.315" (8.00mm)
    Features-
    MaterialCeramic, Stainless Steel
    Part StatusActive
    Inner Diameter0.669" (17.00mm)
    Outer Diameter1.260" (32.00mm)
    Static Load Rating-
    Dynamic Load Rating-
    SY17C-ZZ/C3 #3 FAQ
    1. How to order SY17C-ZZ/C3 #3 on Kimter Electronics?
    3. Are the SY17C-ZZ/C3 #3 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of SY17C-ZZ/C3 #3?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    7.How to contact us to get technical supports, such as SY17C-ZZ/C3 #3 pin diagram, SY17C-ZZ/C3 #3 datasheet?