T95R336K035HZAS
T95R336K035HZAS
Part Number
T95R336K035HZAS
Manufactures
Vishay Sprague
Description
CAP TANT 33UF 35V 10% 2824
Data sheet
T95R336K035HZAS.pdf
Category
Tantalum Capacitors
Delivery Services
T95R336K035HZAS
Comments
    T95R336K035HZAS Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 33µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 280 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2824 (7260 Metric)
    Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)