T95Z106K035LSAL
T95Z106K035LSAL
Part Number
T95Z106K035LSAL
Manufactures
Vishay Sprague
Description
CAP TANT 10UF 35V 10% 2910
Data sheet
T95Z106K035LSAL.pdf
Category
Tantalum Capacitors
Delivery Services
T95Z106K035LSAL
Comments
    T95Z106K035LSAL Specifications
    Part Status Active
    Capacitance 10µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 35V
    Type Conformal Coated
    ESR (Equivalent Series Resistance) 600 mOhm
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Lifetime @ Temp. -
    Mounting Type Surface Mount
    Package / Case 2910 (7227 Metric)
    Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
    Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)