TBB-06-375-05-BK-LF
TBB-06-375-05-BK-LF
Part Number
TBB-06-375-05-BK-LF
Data sheet
TBB-06-375-05-BK-LF.pdf
Delivery Services
TBB-06-375-05-BK-LF
Comments
    TBB-06-375-05-BK-LF Specifications
    SeriesTBB-06-375
    RoHSRoHS
    ColorBlack
    Pitch0.375" (9.53mm)
    Number of Rows1
    Voltage Rating300V
    Top TerminationScrews
    Bottom TerminationPC Pin
    Number of Circuits5
    Terminal Block TypeBarrier Block
    Current Rating (Amps)25A