TCM0605S-350-2P-T201
TCM0605S-350-2P-T201
Part Number
TCM0605S-350-2P-T201
Manufactures
TDK Corporation
Description
CMC 100MA 2LN 35 OHM SMD
Data sheet
TCM0605S-350-2P-T201.pdf
Category
Common Mode Chokes
Delivery Services
TCM0605S-350-2P-T201
Comments
    TCM0605S-350-2P-T201 Specifications
    SeriesTCM-S
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Filter TypeSignal Line
    Part StatusActive
    Height (Max)0.014" (0.35mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0202 (0505 Metric), 4 PC Pad
    Approval Agency-
    Number of Lines2
    Size / Dimension0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC10V
    Current Rating (Max)100mA
    Impedance @ Frequency35 Ohms @ 100 MHz
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Inductance @ Frequency-
    DC Resistance (DCR) (Max)2.7Ohm