TEMA-AP-80-24
TEMA-AP-80-24
Part Number
TEMA-AP-80-24
Manufactures
Wakefield-Vette
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 80W
Data sheet
TEMA-AP-80-24.pdf
Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Delivery Services
TEMA-AP-80-24
Comments
    TEMA-AP-80-24 Specifications
    SeriesTEMA
    RoHSRoHS
    Weight7.9 lbs (3.6 kg)
    Current4.2 A
    Voltage24 V
    Part StatusActive
    Fan LocationWarm Side
    Power - Input115 W
    Power - Cooling80 W
    Heat Transfer TypeDirect to Air
    Dimensions - Overall203mm L x 155mm W x 152mm H
    Operating Temperature-20°C ~ 60°C