TEQ 20-4822WIR
TEQ 20-4822WIR
Part Number
TEQ 20-4822WIR
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
Data sheet
TEQ 20-4822WIR.pdf
Delivery Services
TEQ 20-4822WIR
Comments
    TEQ 20-4822WIR Specifications
    SeriesTEQ 20WIR (20W)
    RoHSRoHS
    TypeEnclosed
    Efficiency87%
    Part StatusActive
    ApplicationsITE (Commercial), Railway
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)20W
    Approval AgencyCB, CE, cURus
    Standard Number-
    Size / Dimension4.06" L x 2.25" W x 1.03" H (103.1mm x 57.2mm x 26.2mm)
    Number of Outputs2
    Voltage - Output 112V
    Voltage - Output 2-12V
    Voltage - Output 3-
    Voltage - Output 4-
    Voltage - Isolation2.25 kV
    Operating Temperature-40°C ~ 93°C (With Derating)
    Voltage - Input (Max)75V
    Voltage - Input (Min)18V
    Current - Output (Max)833mA, 833mA