TFPT0603L1800JV
TFPT0603L1800JV
Part Number
TFPT0603L1800JV
Manufactures
Vishay Dale
Description
THERMISTOR PTC 180 OHM 5% 0603
Data sheet
TFPT0603L1800JV.pdf
Category
Temperature Sensors - PTC Thermistors
Delivery Services
TFPT0603L1800JV
Comments
    TFPT0603L1800JV Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesTFPT
    RoHSRoHS
    Part StatusActive
    Power - Max75 mW
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Resistance @ 25°C180 Ohms
    Resistance Tolerance±5%
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C