TFPT0805L3900FM
TFPT0805L3900FM
Part Number
TFPT0805L3900FM
Manufactures
Vishay Dale
Description
THERMISTOR PTC 390 OHM 1% 0805
Data sheet
TFPT0805L3900FM.pdf
Category
Temperature Sensors - PTC Thermistors
Delivery Services
TFPT0805L3900FM
Comments
    TFPT0805L3900FM Specifications
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesTFPT
    RoHSRoHS
    Part StatusActive
    Power - Max100 mW
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Resistance @ 25°C390 Ohms
    Resistance Tolerance±1%
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C