TLE4296GV30HTSA1
TLE4296GV30HTSA1
Part Number
TLE4296GV30HTSA1
Manufactures
Infineon Technologies
Description
IC REG LINEAR 3V 30MA SCT595-5
Data sheet
TLE4296GV30HTSA1.pdf
Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Delivery Services
TLE4296GV30HTSA1
Comments
    TLE4296GV30HTSA1 Specifications
    PackageTape & Reel (TR),Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100, OPTIREG™
    RoHSRoHS
    PSRR60dB (100Hz)
    Output TypeFixed
    Part StatusObsolete
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / Case6-SMD (5 Leads), Gull Wing
    Control FeaturesInhibit
    Current - Output30mA
    Protection FeaturesOver Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
    Number of Regulators1
    Output ConfigurationPositive
    Operating Temperature-40°C ~ 150°C
    Voltage - Input (Max)45V
    Voltage Dropout (Max)0.3V @ 20mA
    Current - Supply (Max)4.5 mA
    Voltage - Output (Max)-
    Supplier Device PackagePG-SCT595-5
    Current - Quiescent (Iq)170 µA
    Voltage - Output (Min/Fixed)3V