TMOV14RP130ML2T7
TMOV14RP130ML2T7
Part Number
TMOV14RP130ML2T7
Description
VARISTOR 205V 6KA DISC 14MM
Data sheet
TMOV14RP130ML2T7.pdf
Delivery Services
TMOV14RP130ML2T7
Comments
    TMOV14RP130ML2T7 Specifications
    SeriesiTMOV®
    RoHSRoHS
    Energy50J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 14mm 3-Lead
    Current - Surge6 kA
    Maximum AC Volts130 V
    Maximum DC Volts170 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)225.5 V
    Varistor Voltage (Min)184.5 V
    Varistor Voltage (Typ)205 V
    Capacitance @ Frequency1000 pF @ 1 MHz