TMOV20RP275ML2B7
TMOV20RP275ML2B7
Part Number
TMOV20RP275ML2B7
Description
THERMALLY PROTECTED VARISTOR 20M
Data sheet
TMOV20RP275ML2B7.pdf
Delivery Services
TMOV20RP275ML2B7
Comments
    TMOV20RP275ML2B7 Specifications
    SeriesiTMOV®
    RoHSRoHS
    Energy190J
    Features-
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm 3-Lead
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts275 V
    Maximum DC Volts350 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)473 V
    Varistor Voltage (Min)387 V
    Varistor Voltage (Typ)430 V
    Capacitance @ Frequency900 pF @ 1 MHz