TMOV20RP320EL3T7
TMOV20RP320EL3T7
Part Number
TMOV20RP320EL3T7
Description
THERM PROTECT VARISTOR 20MM
Data sheet
TMOV20RP320EL3T7.pdf
Delivery Services
TMOV20RP320EL3T7
Comments
    TMOV20RP320EL3T7 Specifications
    SeriesTMOV®
    RoHSRoHS
    Energy270J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseDisc 20mm
    Current - Surge10 kA
    Maximum AC Volts320 V
    Maximum DC Volts420 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)561 V
    Varistor Voltage (Min)459 V
    Varistor Voltage (Typ)510 V
    Capacitance @ Frequency750 pF @ 1 MHz