TMOV34S181EP
TMOV34S181EP
Part Number
TMOV34S181EP
Description
VARISTOR 284V 40KA SQUARE 34MM
Data sheet
TMOV34S181EP.pdf
Delivery Services
TMOV34S181EP
Comments
    TMOV34S181EP Specifications
    SeriesTMOV® 34S
    RoHSRoHS
    Energy400J
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseSquare 34mm, Formed Tabs
    Current - Surge40 kA
    Maximum AC Volts180 V
    Maximum DC Volts240 V
    Number of Circuits1
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C (TA)
    Varistor Voltage (Max)312 V
    Varistor Voltage (Min)256 V
    Varistor Voltage (Typ)284 V
    Capacitance @ Frequency6800 pF @ 1 MHz